0

Czy Cholesterol Off rzeczywiście obniży Twój cholesterol?

Choć coraz częściej i coraz głośniej mówi się o tak zwanym cholesterolowym oszustwie, to nadal nie brakuje osób, które wierzą, że cholesterol jest szczególnie szkodliwy dla układu krążenia, a jego nadmiar może poczynić prawdziwe spustoszenie.

Cholesterolowe oszustwo?

Główny argument przeciwników, niewierzących w teorie, że wysoki cholesterol prowadzi do zawałów jest taki, że osoby mające niski poziom złego cholesterolu też ich doświadczają. Istnieją nawet badania, które wskazują, że sztuczne obniżanie cholesterolu jest groźne i skraca długość życia.

Abstrahując od tego wszystkiego, przyjrzyjmy się suplementowi na cholesterol, Cholesterolowi Off – czy warto zainwestować w niego pieniądze? Czy jest skuteczny? Czy rzeczywiście obniża poziom cholesterolu?

Teoria o wysokim cholesterolu

cholesterol_skutecznyZły cholesterol ma odkładać się w naczyniach krwionośnych i blokować swobodny przepływ krwi. W ten sposób powstają tak zwane blaszki miażdżycowe, które podczas uszkodzenia zatykają tętnice wieńcowe i są przyczyną zawałów. Niestety zbyt wysoki poziom złego cholesterolu ma szeroko zakrojone konsekwencje. Prowadzi, według producenta suplementu diety i wielu lekarzy, do miażdżycy, udarów mózgu, nadciśnienia a u mężczyzn impotencji.

Jak działa Cholesterol Off?

Producent chwali się, że suplement diety to opatentowana, wysokiej klasy formuła, która opiera się na naturalnych fitosterolach.

Mowa o składniku o nazwie Reducol, roślinach w 100% wolnych od modyfikacji genetycznych. Niestety na swojej stronie producent nie dzieli się zbyt chętnie sposobem działania specyfiku. Nie objaśnia również, jakie dokładnie rośliny zostały wykorzystane do produkcji tabletek. A szkoda…

Czy Cholesterol Off jest bezpieczny?

Producent zapewnia, że tak. Niestety nie dzieli się podstawowymi informacjami, składem specyfiku, a to budzi wątpliwości i moim zdaniem słuszne obawy. Preparat nie jest dostępny w aptekach, można go dostać tylko online, co w połączeniu z brakiem informacji o składzie jest szczególnie niepokojące.

Cena 287 złotych za 3 opakowania również nie zachęca do przetestowania tego produktu.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem na nie. Sprawdziłam opinie online i również nie zachwycają. Wielu, którzy spróbowali tych tabletek twierdzi, że są zupełnie nieskuteczne.

Jednak Wam pozostawiam oczywiście wolną rękę. Być może jeśli zdecydujecie się na zakup, wbrew wszystkiemu, będziecie zadowoleni.

Cholesterol Off

287 złotych/3 opakowania
Cholesterol Off
2.5

Skuteczność

50/10

  Dostępność

  20/10

   Opinie

   30/10

    Pros

    Cons

    • - Niedostępny skład
    • - Słaba dostępność
    • - Wysoka cena

    Dorota

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *