0

Dercos Aminexil Pro – czy zwalcza wypadanie włosów?

Dercos Aminexil Pro to flagowy produkt Vichy na łysienie. Ma przeciwdziałać wypadaniu włosów na trzech poziomach – przytwierdzać korzenie włosa, wzmacniać włókna włosa i stymulować fryzurę do wzrostu i odbudowy. Czy obietnice producenta są spełnione? Czy Dercos Aminexil Pro to dobry preparat na łysienie? Jakie ma opinie?

Dercos Aminexil Pro

Dercos Aminexil Pro to produkt na wypadanie włosów dostępny w dwóch wersjach – dla kobiet i mężczyzn. Każda z wersji ma inny skład.

Składniki Dercos Aminexil Pro Vichy

Najważniejszym składnikiem w produkcie Derocs Aminexil Pro Vichy jest Aminexil, opatentowany składnik, który został wprowadzony w 1996 roku.

Substancja ta jest efektem dziesięcioletnich badań, która ma oddziaływać na sztywnienie otoczki kolagenowej, znajdującej się wokół korzenia, ma blokować proces osłabienia korzeni włosowych i pozbawiania ich elementów budulcowych, co prowadzi do ich wypadania.

Aminexil ma poza tym przytwierdzać włos i sprawiać, że jego łączenie staje się solidniejsze, mniej wrażliwe na  wypadanie.

VP16444_1_rec_main

Za wzmocnienie włosów w produkcie odpowiadają:  glukoza i witamina F, które według producenta mają odżywiać włosy i zapobiegać niedoborom ważnych składników oraz ich skutkom. Glukoza dostarcza cennego paliwa, stanowi ważne źródło dla cebulek włosów, natomiast witamina F jest istotnym z punktu funkcjonowania fryzury kwasem tłuszczowym, który buduje nabłonek włosa i tworzy ceramidy włókna składające się na jego łodygę.

W jaki włosów Dercos Aminexil Pro Vichy stymuluje włosy do odbudowy? Jest to możliwe za pośrednictwem argininy, która jest cennym aminokwasem budującym włosy.

Na tym właściwie koniec – korzystnie na cebulki włosów ma wpływać również specjalny aplikator masujący, który poprawia krążenie oraz ma pobudzać wzrost włosów.

Czy skład zachwyca? Czy usprawiedliwia wysoką cenę preparatu? Moim zdaniem nie…na co również wskazują opinie na temat produktu. Preparat Vichy na łysienie nie jest stworzony dla mężczyzn borykających się z najczęstszą formą wypadania włosów – łysieniem androgenowym, nie zatrzymuje łysienia, ale jedynie maskuje jego objawy…i to niestety nie zawsze.

Dercos Aminexil Pro opinie

Dercos Aminexil Pro ma dobre opinie, przynajmniej takie wystawiają mu osoby niewymagające, mierzące się z wypadaniem włosów po stosowaniu leków, odchudzaniu, chorobie.

Wybrane osoby testujący produkt mówią wprost, że jest to w  ich ocenie HIT. Niestety nie wszystkim Vichy Dercos Aminexil pomaga. Preparat okazuje się nieskuteczny w przypadku poważniejszych przyczyn wypadania włosów. Nie brak takich opinii, jak poniżej:

„Mam nową wersje Vichy pro- z aplikatorem, z którego produkt dosłownie wycieka -co oczywiście jest mocno irytujące, bo zamiast na włosach ląduje na palcach! Cena 175 zł za opakowanie promocyjne zawierające 18 ampułek to i tak cena zaporowa! Opakowanie- właśnie skończone i nie ma żadnego obiecywanego przez producenta działania. Szkoda kasy!”

Poza tym wiele osób zwraca uwagę na wady tego produktu, jest ich całkiem sporo – przede wszystkim wysoka cena oraz fakt, że wystarczy zaprzestać stosowania preparatu, by problem wrócił. Vichy nie rozwiązuje problemu z wypadaniem włosów, nie sprawdza się tam, gdzie proces wypadania włosów jest zaawansowany. Poza tym wiele osób narzeka na nieprzyjemny zapach preparatu i niewygodną aplikację.

Niestety Dercos Aminexil Pro nie zatrzymuje łysienia, nie usuwa przyczyny problemu, dlatego jego działanie nie będzie satysfakcjonujące dla osób, które chcą zawalczyć z łysieniem na poważnie,  zapominając o nim poprzez usunięcie źródła problemu. Jeśli pojawia się taka potrzeba, wtedy niezbędne jest uzupełnienie braków i wpłynięcie na przyczynę wypadania włosów skutecznie skomponowanym specyfikiem.

Opakowanie

Vichy Dercos Aminexil to drogi produkt w niewielkim opakowaniu.

Koszt  jest równy 170 złotych za 12 ampułek. W sprzedaży dostępne jest opakowanie zawierające 12 lub 18 ampułek.

Stosowanie

Producent zaleca na wstępie stosować jedną ampułkę dziennie (koszt miesięcznej terapii jest równy około 300 złotych), następnie po kilku tygodniach, gdy problem zniknie – dla terapii podtrzymującej 3 ampułki tygodniowo przez kolejnych 6 tygodni.

Niestety użytkownicy podkreślają, że nawet jeśli produkt działa, to po jego odstawieniu, problem nadmiernego wypadania włosów wraca.

Dercos Aminexil Pro

175 złotych
Dercos Aminexil Pro
7

Skuteczność

80/10

  Opinie

  60/10

   Dostępność

   70/10

    Skład

    60/10

     Bezpieczeństwo

     80/10

      Pros

      • - Wysokie bezpieczeństwo
      • - Łatwa dostępność
      • - Średnia skuteczność

      Cons

      • - Wysoka cena
      • - Niewygodna aplikacja
      • - Łysienie powraca po odstawieniu preparatu

      Dorota

      Dodaj komentarz

      Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *