0

Follixin – ściema czy rzeczywiście powstrzymuje wypadanie włosów?

Nie ufam producentom, którzy nie podają dokładnego składu produktu, jaki oferują i operują samymi ogólnymi stwierdzeniami. To po prostu mnie nie przekonuje i jest dla mnie jawnym sygnałem braku szacunku dla konsumentów. Tak jest w przypadku Follixin, preparatu na wypadanie włosów. W mojej opinii ten produkt to ściema a nie godny uwagi specyfik, który rzeczywiście powstrzymuje wypadanie włosów!

produkt1Jak można ocenić jego skuteczność, jeśli producent nie informuje o podstawowych faktach? Śmiem twierdzić, że się nie da i właśnie o to chodzi. Widocznie producent czyha na klienta, zastawia sieci z nadzieją, że ktoś się złapie, liczy, że kupujący ten oczywisty fakt braku podstawowych informacji o produkcie przeoczy i da się skusić na kota w worku. Tekst na stronie Follixin jest przesycony przekazem marketingowym, całą listą wezwań do zakupu i jest zwyczajnie niewiarygodny.

Poza tym jeśli rzeczywiście produkt byłby skuteczny, to klient mógłby dowiedzieć się choćby w podstawowym wymiarze, w jaki sposób Follixin hamuje wypadanie włosów. Informacja, że produkt wykorzystuje wiele substancji stosowanych w innych środkach na łysienie jest niewystarczająca.  Czy jako potencjalny klient mam się domyślać?

Co wiemy?

Producent, tak jak napisałam na samym wstępie, jest bardzo oszczędny w przekazie. Posługuje się całą masą ogólnych stwierdzeń i stroni od konkretów. To, co wiemy to jedynie tyle, że Follixin poszerza cebulki włosów, wzmacnia korzeń i w ten sposób odbudowuje włosy i zapobiega ich wypadaniu. Producent wskazuje, że mechanizm ten jest skuteczny w przypadku wszystkich rodzajów łysienia.

Czy to wystarczy?

Śmiem twierdzić, że nie bardzo. Na przykład łysienie androgeniczne jest ściśle związane z działaniem testosteronu, a właściwie jego odmiany dihydrotestosteronu. Brak oddziaływania na tę formę testosteronu to niestety jawne przeoczenie oczywistego faktu – że walcząc z łysieniem trzeba działać na przyczynę problemu a nie na jej skutek. W każdej innej sytuacji walka z wypadaniem włosów będzie po prostu nieskuteczna.

Referencje

Na stronie Follixin nie znajdziemy również wiarygodnych referencji. Wszystkie pochodzą zza granicy. Gdzie rekomendacji z Polski? Takie, które wyglądałyby wiarygodnie. Dziwne, prawda?

Niestety również online trudno znaleźć pewne i wiarygodne opinie na temat tego preparatu, stąd moja końcowa opinia jest taka a nie inna. Nie polecam! Ściema!

Follixin

159 złotych
Follixin
2.6

Skuteczność

20/10

  Opinie

  50/10

   Szybkość działania

   20/10

    Skład

    20/10

     Bezpieczeństwo

     20/10

      Pros

      Cons

      • - Brak informacji o składzie
      • - Same ogólniki na stronie
      • - Wysoka cena
      • - Wątpliwa uniwersalność stosowania

      Dorota

      Dodaj komentarz

      Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *