0

Melatolin Plus – rozwiąże Twoje problemy ze snem?

W końcu się wyspać? Też masz to marzenie? Położyć się na wygodnym łóżku, szybko zapaść w sen i obudzić się wypoczętym w pełni sił? Takie, wydawać by się mogło, prozaiczne pragnienie ma miliony ludzi na całym świecie. Bezsenność to bowiem częsty problem, coraz głośniej mówi się o tym, że cywilizacyjny. Czy da się z nim skuteczne walczyć?

Bezsenność a problemy psychiczne oraz inne choroby

Niewiele osób wie, że bezsenność ma w ponad połowie przypadków (według wyników badań) związek z problemami psychicznymi. Najczęściej w tym kontekście mówi się o depresji, napadach paniki, napadach lęku. Dodatkowo bezsenność może mieć podłoże w innych problemach zdrowotnych takich, jak cukrzyca, czy przerost prostaty, wymuszający częste wizyty w toalecie. Problemy ze snem mają również nierzadko związek z syndromem niespokojnych nóg, chrapaniem, bezdechami sennymi. Nie bez znaczenia jest również stosowanie różnych leków, które mają bezpośredni lub pośredni wpływ na rytm snu i czuwania.

Częściej problem kobiet

Istnieje taki stereotyp, że mężczyzna może zasnąć wszędzie, wystarczy, że przyłoży głowę do poduszki, w przypadku kobiet sytuacja jest dużo bardziej skompilowana. Panie częściej narzekają na długie bezsenne wieczory, na problemy z zaśnięciem, gonitwę myśli, niepokój czy napady lęku. Gdy zaczyna się wieczór, robi się cicho i spokojnie, paradoksalnie, w kobiecych duszach zaczyna się prawdziwy armagedon, emocje z całego dnia kotłują się  przybierają taką formę, że bardzo trudno sobie z nimi poradzić.

melatolin-plus

Problemy ze snem dotyczą głównie kobiet nie tylko z powodu większej kobiecej wrażliwości, ale również ze względu na zmiany hormonalne typowe dla kobiecego organizmu. Wahania hormonów nie sprzyjają stabilności w tym podstawowym zakresie, jakim jest kładzenie się spać i wstawanie wypoczętą. Problemy ze snem bardzo często występują u kobiet w ciąży, a także w okresie menopauzy. Są jednym z objawów okresu przekwitania.

Usuń przyczyny kłopotów ze snem

Jeśli chcesz spać długo i zadbać o regenerujący, głęboki sen, zwróć uwagę na to, by:

 • prowadzić stały tryb życia,
 • kłaść się o podobnych godzinach i wstawać o stałych porach,
 • zadbać o zaciemnione miejsce do snu,
 • nie objadać się przed snem,
 • nie oglądać telewizji przed snem,
 • nie pracować w łóżku,
 • nie pić alkoholu, bo co prawda lampka wina ułatwi zaśnięcie, ale sprawi, że sen będzie płytszy i przerywany.

To tylko kilka z długiej listy zaleceń wskazujących na to, co zrobić, by spać spokojnie i wystarczająco długo, by się wyspać. Patrząc na nie, można mieć wrażenie, że w dzisiejszych czasach, jak nigdy wcześniej trudno o dobre warunki do snu. Szaleńczy tryb życia, nadmiar obowiązków, stres wynikający z potrzeby spełnienia się w tak wielu rolach sprawiają, że o sen niezwykle trudno. Większość z nas mówi wprost – nie ma czasu na sen. To właśnie kosztem snu odpoczywamy, znajdujemy czas na spotykanie ze znajomymi, na hobby. Coraz więcej możliwości i większy apetyt na życie sprawiają, że sen staje się mało kuszącą opcją.

Nic dziwnego, że bezsenność jest plagą. Problem, który raz się pojawi, niestety lubi nawracać. Czy można go pokonać? Większość temat bagatelizuje, pozostali udają się do lekarza, nierzadko otrzymują syntetyczne środki o długiej liście skutków ubocznych. Czy jest alternatywa? Czy da się pokonać kłopoty ze snem naturalnie?

Jak naturalnie poprawić jakość snu?

Zwolennicy naturalnych metod poszukują sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań na popularne dolegliwości. Nie brakuje również takich, które wspomagają zasypianie i głęboki, regenerujący sen. Jednym z lepszych, dostępnych od kilku tygodni na polskim rynku, jest Melatolin Plus zawierający długą listę godnych uwagi naturalnych składników. Każda substancja aktywna została dobrze zbadana, a jej działanie udowodnione w wielu badaniach skuteczności. Naukowcy wypowiadają się na temat każdej z nich niezwykle pozytywnie.

Oto najważniejsze składniki wykorzystane w Melatolin Plus:

 • Melatonina –  pomaga skrócić czas niezbędny do zaśnięcia, pozwala poradzić sobie z kłopotami wynikającymi ze zmianowym trybem pracy.
 • Melisa lekarska – znany składnik o działaniu uspokajającym, wyciszającym i relaksującym.
 • L-Tryptofan – ważny aminokwas, którego obecność jest niezbędna dla sprawnego funkcjonowania organizmu. Niedobory L-Tryptofanu zwiększają ryzyko wystąpienia depresji mającej bezpośredni związek z bezsennością.
 • L-Teanina – aminokwas, który według badań, ułatwia uzyskanie stanu odprężenia i sprzyja szybkiego zasypianiu.
 • Cytrynian magnezu – odpowiednia ilość magnezu pozwala zachować zdrowie psychiczne, zapobiega lękom i gorszemu samopoczuciu.
 • Ashwagandha – działa relaksująco, ułatwia osiągnięcie stany odprężenia.
 • GABA – wspomaga wyciszanie organizmu.
 • Chmiel – pozwala zmniejszyć niepokój, przeciwdziała lękom.
 • Szafran – korzystnie wpływa na poziom serotoniny, która ma bezpośredni wpływ na jakość snu.
 • Rumianek – wspomaga osiągnięcie stanu odprężenia organizmu.
 • Witamina B6– korzystnie wpływa na działanie układu nerwowego, pomaga w osiągnięciu równowagi wewnętrznej i dobrego samopoczucia.

Formuła Melatolin Plus tworzy wyjątkowo silny, a jednocześnie bezpieczny w stosowaniu środek. Sprawdź, jak szybko pomoże Ci w kłopotach ze snem. Przejdź na stronę i zobacz, w jak atrakcyjnych cenach możesz zamówić Melatolin Plus bezpośrednio od oficjalnego dystrybutora.

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *