0

Pektyny grejpfruta na odchudzanie, zmniejszają łaknienie?

Wśród produktów odchudzających możemy znaleźć wiele propozycji o naturalnym, dobrze zbilansowanym składzie. Wśród nich dość marginalne miejsce zajmują pektyny grejpfruta, które mają pomagać w odchudzaniu. Czy rzeczywiście są skuteczne? Bo popularne wcale nie są…Dlaczego?

Czy grejpfrut pomaga w odchudzaniu?

Już wkrótce półki w marketach zdominują cytrusy, a wśród nich także grejpfruty, które uważane są za cenne owoce z powodu swojego ciekawego składu. Co zawierają? Przede wszystkim dostarczają duże ilości witaminy C, B, beta-karotenu, potasu, a przy tym są niskokaloryczne. W 100 gramach owoców jest tylko 50 kcal.

pektyny_grejpfruta

Grejpfruty mają nie tylko świetny wpływ na pracę serca, ale przede wszystkim przyspieszają metabolizm i wspomagają organizm w zachowaniu szczupłej sylwetki. Najbardziej wartościowe pod tym względem są czerwone grejpfruty, które zawierają najwięcej likopenu i karotenoidów, które są silnymi przeciwutleniaczami korzystnie wpływającymi na zdrowie i samopoczucie.

Tyle o owocach. Na rynku znajdziemy jednak konkretny składnik grejpfrutów – pektyny. Dlaczego właśnie pektyny izoluje się z owoców i w jaki sposób oddziałują na sylwetkę?

O tym kilka słów poniżej.

Dlaczego właśnie pektyny z grejpfruta mają pomagać w odchudzaniu?

Okazuje się, że pektyny z grejpfruta obniżają poziom cukru we krwi, zapobiegają jego wahaniom i tym samym mają chronić przed nagłym napadem głodu i ochotą do podjadania.

Poza tym tak izolowany składnik dostarcza błonnika, który zmniejsza apetyt i zapewnia uczucie nasycenia na dłużej. Jest coś jeszcze – substancja ta pomaga w trawieniu, a nawet korzystnie wpływa na pracę serca i układu krążenia. Poza tym wykazano, że pektyny z grejpfruta działają oczyszczająco, pozwalają pozbyć się toksyn.

Badania nad tym składnikiem przyniosły również inny ważny wniosek – pektyny z grejpfruta są bezpieczne i nie wywołują skutków ubocznych. Jednak nawet przy przyjmowaniu ich należy zachować ostrożność. Składnik ten nie nadaje się dla dzieci/młodzieży, kobiet w ciąży, czy mam karmiących.

Pektyny z grejpfruta: opakowanie

W opakowaniu znajduje się 90 pastylek. Jedna kapsułka zawiera pektyny grejpfruta, mąkę ryżową i żelatynę. Skład jest krótki i prosty, bezpieczny dla większości osób, również uczulonych na gluten.
Producent zaleca przyjmowanie dwóch kapsułek dziennie na 20 minut przed posiłkiem. Opakowanie starcza na 1,5 miesiąca.

Kilka słów o producencie

Pektyny z grejpfruta to produkt, który znajdziemy w ofercie  Swanson Health Products firmy działającej na rynku od 40 lat, stworzonej przez osobę chcącą pomagać ludziom w naturalny sposób, mocą prostych roślinnych składników. Raczej niszową, choć przez wiele osób docenianą.

Poniżej krótkie podsumowanie – czyli czy warto. A Wy, co sądzicie o tym produkcie?

Pektyny z Grejfruta Swanson

20 złotych
Pektyny z Grejfruta Swanson
6

Skuteczność

60/10

  Opinie

  60/10

   Popularność

   20/10

    Skład

    80/10

     Bezpieczeństwo

     80/10

      Pros

      • - Niska cena
      • - Dobry skład
      • - Duże opakowanie
      • - Łatwe stosowaniu

      Cons

      • - Średnie efekty

      Dorota

      Dodaj komentarz

      Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *