0

Piloxidil na wypadanie włosów – czy to działa?

Wypadanie włosów zawsze się łączy z niedowierzaniem. Na początku wydaje nam się, że to chwilowe, że przerzedzanie włosów to tylko zmiany spowodowane chorobą, nieodpowiednią ilością witamin czy też stresem. Z czasem jednak obszary, które łysieją zwiększają się i trudno się dalej oszukiwać. Nagle staje się pewne, że łysienie naprawdę występuje. To realny problem, czy nam się to podoba, czy nie.

W tym momencie uświadomienia sobie występowania zmian – istnieją różne sposoby zachowania – jedne osoby decydują się płynąć z nurtem i nie walczyć w ich mniemaniu z wiatrakami, inne natomiast stawiają czoła sytuacji i starają się zablokować proces wypadania włosów. Dla osób z tej drugiej grupy powstał Piloxidil.

Czy jest to skuteczny preparat na łysienie? Czy jest skuteczny?

Jak działa Piloxidil?

piloxidil zdPiloxidil to preparat na łysienie dostępny w formie specjalnego płynu. Jest on dedykowany do walki z utratą włosów typu męskiego zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Łysienie androgeniczne to najczęstszy wzorzec utraty włosów. U kobiet powoduje utratę włosów na całej powierzchni głowy, a u mężczyzn łodygi wypadają w charakterystyczny sposób – najpierw w okolicy skroni, a następnie w centralnej części, aż dochodzi do sytuacji, kiedy pozostaje tylko niewielka ilość włosów w tyle głowy.

Piloxidil – lek bez recepty

Piloxidil to lek dostępny bez recepty. Można go nabyć w wygodnej butelce, w której znajdziemy zawartość przezroczystą lub lekko żółtą. Nie jest on refundowany, dlatego decydując się na Piloxidil, musimy zapłacić za cały preparat, pełną kwotę.

Jak działa Piloxidil według producenta?

Piloxidil po 8 tygodniach regularnego stosowania ma, według producenta, zatrzymywać proces wypadania włosów. Po 4 do 5 miesiącach leczenia można natomiast odnotować pierwsze delikatne nowe włoski, które odrastają na miejscu wcześniej ich pozbawionych.

Co zawiera Piloxidil?

Skład Piloxidilu nie jest zdumiewający, ale dostatecznie dobry, by mógł pomóc na łysienie. Przede wszystkim zawiera minoksydyl, który udowodniono, że blokuje proces łysienia oraz wspomaga odrost nowych włosów. Poza tym jest etanol, glikol propylenowy i woda destylowana.

Oprócz minoksydylu nie ma żadnych godnych uwagi składników, co na tle innych preparatów na łysienie wypada dość słabo.

Piloxidil – czy warto?

Nie jest to najlepszy preparat na łysienie. W kategorii środków zawierających minoksydyl polecam Foligain.P2, o którym już wkrótce na suplemencik.

Piloxidil jest zalecany dla osób dorosłych. Producent poleca jego stosowanie dwa razy na dobę. Aplikacja nie jest raczej problematyczna, zatem nie można na nią narzekać, ale liczba aplikacji może przeszkadzać.
Do zakupu przekonuje także cena – około 15 złotych. Jednak niewielka pojemność i wydajność produktu sprawia, że płyn nie starczy nawet na miesiąc, przeciętnie potrzeba 3-4 opakowań, co sprawia, że koszt leczenia Piloxidilem jest znacznie większy niż na pierwszy rzut oka się wydaje.

Piloxidil

16 złotych/60 ml
Piloxidil
6.5

Skuteczność

70/10

  Opinie

  70/10

   Skład

   60/10

    Szybkość działania

    60/10

     Pros

     • - Niska cena
     • - Dobra dostępność

     Cons

     • - Małe opakowanie
     • - Słaba wydajność
     • - Mocno przeciętny skład

     Dorota

     Dodaj komentarz

     Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *