0

Xenna Extra Comfort – popularne tabletki na przeczyszczenie bez recepty

Kłopoty z regularnym i bezproblemowym wypróżnianiem to dzisiaj plaga. Dotyczą osób w każdym wieku, a szczególnie często uskarżają się na nie kobiety, które narzekają na uczucie wypełnienia i parcie, które nie kończy się sukcesem w trakcie wizyty w toalecie. Wiele można by było pisać o profilaktyce zaparć – bo od niej bardzo wiele zależy i od niej należałoby zacząć – jednak tematem dzisiaj jest recenzja znanego i dość głośno promowanego produktu na zaparcia – Xenna Extra. Dlatego skupmy się na tym. Czy tabletki te są skuteczne? Czy warto je stosować?

Xenna Extra, czyli co?

xenna-packshotXenna Extra to tabletki na przeczyszczenie bez recepty, powlekane i wygodne w połknięciu (jest to ważne, bo producent nie zaleca ich przegryzania), polecane do użytku doraźnego, działające przeczyszczająco i pomagające w przypadku zaparć. Do produkcji pastylek wykorzystano substancję czynną –  sennozydy, którą pozyskuje się z owoców krzewu Senna angustifoli.

Dzięki zamknięciu preparatu w otoczce, środek czynnie działający ma szansę być skuteczny dokładnie w tym miejscu, w którym jest niezbędny – w jelitach.

Jak działa Xenna Extra?

Xenna Extra to pastylki polecane do stosowania w nagłych sytuacjach. Ich podstawową zaletą jest szybkie działanie. Już w 8-10 godzin po podaniu zapewniają efekt przeczyszczający. Jest to możliwe dzięki temu, że pastylka przechodzi przez górne odcinki pokarmowe nietknięta.

Gdy tabletka dociera do żołądka, pod wpływem zmiany pH dochodzi do uwolnienia substancji czynnej, która dzięki obecnym bakteriom przekształcana jest w aktywną formę, ułatwiającą wypróżnienie. W ten sposób dochodzi do pobudzenia perystaltyki jelit oraz wydzielenia wody do nich, co ułatwia wypróżnianie.
Tabletka działa dokładnie tam, gdzie jest potrzebna. Efekt przeczyszczenia jest fizjologiczny a działanie bardzo bezpieczne, pozbawione skutków ubocznych – przynajmniej tak twierdzi producent. Czy tak jest jednak w rzeczywistości? O tym można przekonać się, czytając dalej…

Dyskretne tabletki na przeczyszczenie

Zaparcia mogą nam się przytrafić wszędzie – w domu, ale również na wakacjach. Wiele osób cierpi z powodu tak zwanych urlopowych problemów z wypróżnianiem. Zmiana klimatu, miejsca przebywania, trybu życia sprawia, że codzienne wizyty w toalecie nie kończą się w taki sposób, w jaki tego oczekujemy. Z każdym dniem zwiększa się nasz dyskomfort fizyczny i psychiczny…

Dzięki prostej formie Xenna Extra może być stosowana wszędzie i zawsze, kiedy jest ku temu wskazanie.

Dla kogo przeznaczone są tabletki Xenna Extra?

Xenna Extra to pastylki polecane dla wszystkich dorosłych osób. Może ją zażywać również młodzież powyżej 12 roku życia.

Jak stosuje się Xennę Extra?

Producent poleca połknięcie tabletki tuż przed snem i popicie jej odpowiednią ilością wody. W ten sposób następnego dnia po przebudzeniu można oczekiwać naturalnego oczyszczenia jelit. Rezultat działania tabletki następuje po około 8-10 godzinach od zażycia.

Czy tabletki zawsze działają? Jakie mają opinie? Niestety istnieje wiele nie do końca dobrych sygnałów. Przede wszystkim tabletki działają drażniąco na jelita, a używane zbyt często mogą poważnie zaszkodzić. Musimy liczyć się z efektem przyzwyczajenia – inaczej mówiąc, po czasie pastylki będą zupełnie nieskuteczne. Jest coś jeszcze.

Xenna Extra pozbawia nas elektrolitów, poprzez oddawanie wody do jelita pozbawiamy się ważnych składników odżywczych. Nie są to pastylki bez skutków ubocznych, choć tak można sądzić, kierując się materiałami reklamowymi, składem oraz podkreślanym na każdym kroku naturalnym pochodzeniem substancji aktywnych.

Dlatego – używać jak najbardziej, ale ostrożnie! Nie przesadzać z ilością i sięgać po Xennę Extra w kryzysowych sytuacjach. Powinna spełnić swoją funkcję.

Xenna Extra

7,49 złotych/10 tabletek
Xenna Extra
8.5

Skuteczność

80/10

  Opinie

  80/10

   Dostępność

   90/10

    Skład

    90/10

     Pros

     • - Dobry skład
     • - Dobre opinie
     • - Łatwość zażywania
     • - Szybkość działania

     Cons

     • - Skutki uboczne
     • - Po czasie mogą być nieskuteczne

     Dorota

     Dodaj komentarz

     Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *